Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Základné pravidlá nosenia opaskov

To, ako správne zmerať a vybrať dĺžku opasku, sme už popísali v tomto blogu, no ak máte stále pochybnosti o výbere správneho opasku, možno práve tento článok vám pomôže sa rozhodnúť. V prípade dámskej módy je voľba opaskov o niečo voľnejšia vďaka širšiemu sortimentu oblečenia, ktoré sa neustále mení, zatiaľ čo páni z väčšej časti podliehajú klasickým konzervatívnym pravidlám. 

Opasok ako praktický módny doplnok

Z praktického hľadiska je opasok tým najvhodnejším doplnkom, ktorý je cenovo dostupný a častokrát dodáva outfitu ten správny šmrnc. U mužov je spravidla opasok už viac nevyhnutnosťou ako doplnkom, preto muži často volia univerzálne opasky, ktoré sa hodia k akýmkoľvek nohaviciam. Avšak, aj muži musia nasledovať určité pravidlá. Napríklad, klasické opasky alebo opasky s plnou prackou v džínsoch sú veľké NIE. Nech už vyzerajú vaše džínsy akokoľvek elegantne, tenký opasok v ňom nikdy dobre vyzerať nebude, preto radšej stavte na džínsový opasok so šírkou 4 cm.

Súlad je základ

To, že šírku opasku je potrebné prispôsobovať typu nohavíc, už vieme. Vedeli ste však, že pre pánske opasky je základom súlad s ostatnými doplnkami? Ak si chcete obliecť elegantné nohavice a máte po ruke koňakový opasok, mali by ste okrem topánok zladiť aj zvyšok doplnkov. Týmito doplnkami môžu byť pánske tašky, ramienka hodiniek, a podobne. Toto isté nepísané pravidlo platí aj pre dámy. V prípade, že nevlastníte doplnky rovnakej farby ako opasok, je dobré zladiť aspoň topánky. Ak ste človek, čo si potrpí na módu, môžete zájsť ešte o krok ďalej a dať si pozor na farebné a materiálové zladenie pracky. Môžete ju zladiť s gombíkmi na košeli alebo so sponou na kravate. 

Správna dĺžka je polovicou úspechu

Predtým, ako si opasok kúpite, uistite sa, že nie je ani príliš krátky, ani príliš dlhý. V oboch prípadoch to môže pokaziť celkový dojem z outfitu. Opasok by mal byť zapnutý na strednú dierku tak, aby neodstával, ani aby sa nestrácal. Takáto zásada je však užitočná najmä pri elegantných opaskoch a stráca svojupraktickosť pri rifľových opaskoch, kedy je mať viac dierok užitočné najmä pri náraste alebo úbytku hmotnosti, keďže takéto opasky nosíme zväčša každý deň.

Kvalita nad kvantitu

Aj keď pre nás ako koženú galantériu je neobjektívne tvrdiť, že je lepšie investovať do kožených opaskov ako do koženkových alebo textilných, no na tomto tvrdení trváme nielen ako obchodníci, ale aj ako spotrebitelia. Častejšie, ako by si mnohí želali sa stáva, že v obchodných sieťach si kúpite drahý značkový opasok v domnienke, že vyššia cena sa automaticky rovná vyššej kvalite. Bohužiaľ, nie vždy. Kvalitný kožený opasok spoznáte veľmi ľahko podľa toho, ako sa správa pri ohýbaní v dierkach. Ak je opasok naozaj 100% kožený, nepraskne. Preto si treba dávať pozor na v dnešnej dobe veľmi vágne označenie „kožený opasok“, pretože aj opasok, ktorý je kožený iba zo spodnej časti sa môže pýšiť týmto označením.

Na našom eshope nájdete iba 100% kožené opasky vhodné na akúkoľvek príležitosť. Páni, ak hľadáte opasok do obleku, môžete si prezrieť ponuku opaskov s plnou prackou, v prípade, že hľadáte jednoduchý elegantný opasok, pohrabte sa v sekcií klasické opasky a, nakoniec, ak zháňate opasok, ktorý by vás sprevádzal každodenným životom, skúste rifľové opasky. Pre dámy máme oddelenú kategóriu, v ktorých nájdu opasky od najužších až po tie najširšie.