Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Hlavolam zvaný „správna veľkosť opasku“

To, že som nazvala výber dĺžky opasku hlavolamom, vôbec nie je zveličenie, verte mi. Ak ste už niekedy skúšali gúgliť univerzálny návod, je viac ako pravdepodobné, že ste po prečítaní všetkých návodov zostali ešte viac zmätení ako predtým.

V prvom rade je nutné povedať, že univerzálny návod v skutku neexituje. Každý eshop, značka alebo ich výrobcovia si stanovujú vlastné podmienky, za akých je možné určiť správnu dĺžku opasku. Toto nie veľmi praktické riešenie spôsobuje bolehlav zákazníkom, ako aj mnoho výmenných balíkov. Aj pre toto sme sa rozhodli objasniť všetkým návštevníkom eshopu Mercucio, ako správne zmerať obvod opasku, aby sme k spokojnosti s kvalitou a dizajnom mohli pridať aj spokojnosť s dĺžkou opasku.

opasky mercucio

Základnú chybu, ktorú zákazníci robia je, že merajú CELÚ dĺžku opasku, a preto sa často stáva, že objednávajú zbytočne dlhý opasok, poprípade sa často informujú na dĺžky väčšie ako 120 cm, pričom ich skutočná dĺžka je oveľa kratšia. Ak máte starý opasok, jeho presná dĺžka je vždy napísaná na zadnej strane pásu. Samozrejme, môže sa stať, že tam napísaný nie je, poprípade je od iného výrobcu, ktorý uvádza iný typ dĺžky alebo sa časom vyšúcha a nie je už čitateľná. V takomto prípade je možné vykonať meranie na starom opasku. Návod si môžete pozrieť na obrázkoch nižšie.

opasky mercucio

1. Prvým krokom k úspešnému meraniu opasku je začať merať od poslednej dierky. Veľa eshopov či už slovenských alebo zahraničných používa vzorec merania od strednej dierky, avšak existujú opasky, ktoré nemajú párny počet dierok, preto nie je možné u nich tento vzorec aplikovať.

opasky mercucio

2. Ďalším a zároveň posledným krokom je druhá strana merania. V prípade opaskov Mercucio sa dĺžka opasku meria po koniec pásu, tzn. začiatok pracky. Ak by bol opasok o niečo dlhší/kratší, než v ponúkaných dĺžkach, hodnotu zaokrúhlite a zvoľte najbližší variant. 

Čo ak nemám starý opasok....

Môže sa stať, že svoj starý opasok ste stratili alebo ste sa rozhodli pre krok zaviesť nosenie opaskov do Vášho každodenného života, a tak nemáte ako určiť správnu dĺžku. Nezúfajte, pretože máme riešenie aj pre takéto prípady. Tentokrát postačí len krajčírsky meter a Vaše boky. Nezabúdajte, že meter je potrebné umiestniť presne na miesto, na ktorom budete nosiť opasok. Pre najpresnejší výsledok je dobré si obliecť nohavice, v ktorých plánujete nosiť opasok. Finálnym krokom pre získanie správnej dĺžky je prirátať k výslednej hodnote 5 cm.