Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Viete, aká kabelka sa k vám najlepšie hodí?

Máte dieru v šatníku, ktorú by ste radi zaplnili nejakou krásnou a zároveň superpraktickou kabelkou, ale neviete sa rozhodnúť, čo by vám pasovalo? V tomto článku vám pomôžeme spoznať samú seba a podľa toho si zvoliť ten najvhodnejší typ kabelky. Po dočítaní možno zostanete prekvapená, že ten typ kabeliek, čo ste doteraz nosili vlastne vôbec nevystihuje váš charakter.

kabelky

1. Materiál

Ešte pred tým, ako začnete hľadať vhodný doplnok do šatníku, si musíte premyslieť, ako dlho a hlavne, ako často chcete kabelku nosiť, pri akých príležitostiach, a podobne. Chcete kabelku na špeciálne príležitosti? Alebo chcete univerzálnu kabelku, ktorá vás bude sprevádzať každý deň do práce? Ak vaša odpoveď bola iba na špeciálne príležitosti, v tom prípade odporúčame navštíviť kategóriu spoločenských dámskych tašiek, v ktorých si môžete vybrať z radu kabeliek pevného tvaru určených na formálne príležitosti. Tieto tašky sú prispôsobené na uschovanie najpotrebnejších vecí, ako je peňaženka, mobil, vreckovky, a podobne. Ich vnútorná priestrannosť sa mení v závislosti od modelu. Z hľadiska šetrenia miesta si môžete taktiež vybrať niektorú z kategórie malé peňaženky, ktoré dokážu ušetriť miesto. Je potrebné však pripomenúť, že všetky spoločenské kabelky sú vyrobené z koženky, a teda majú kratšiu životnosť ako kabelky vyrobené z kože. Ak hľadáte spoločníčku na každý deň, určite sa poobzerajte po crossbody kabelkách alebo kožených kabelkách. Kožené kabelky majú hneď niekoľko výhod – vydržia dlhšie, sú moderné, a ak si zvolíte správny model, sú aj super praktické.

dámska kabelka

2. Dĺžka ramienka

Druhým dôležitým krokom je určiť, ako chcete kabelku nosiť. Preferujete dlhý trak cez telo, vďaka ktorému budú vaše ruky voľné? Takúto možnosť ponúkajú crossbody kabelky, ktoré sa vyznačujú tým, že majú dlhý trak, ktorý je možné nosiť cez telo. Niektoré crossbody kabelky majú pevný tvar, iné mäkký, čiže sa prispôsobia telu. Aj pri crossbody kabelkách je možnosť vybrať si materiál. Koženkové crossbody sú naozaj od výmyslu sveta - zelené, ružové, biele a tak ďalej. Naopak, kožené crossbody, aj keď farebne o niečo chudobnejšie, stále dokážu poskytnúť elegantný dizajn a dlhotrvajúcu kvalitu. Drvivá väčšina kožených kabeliek je vyrobená z pevnej kože, čím si zachováva aj pevný tvar. Ďalšou možnosťou je klasická kabelka, ktorá môže mať buď kratšie alebo dlhšie ramienko. Aj keď dlhšie ramienko nie je esteticky najatraktívnejšie, kompenzuje to praktickými vlastnosťami. Takýto typ kabelky môžete nosiť na pleci aj v zime, kedy nosíte hrubšie vrstvy oblečenia. To je dôvod, prečo dlhšie ramienka majú najmä kabelky športovejšieho dizajnu. Naopak, krátke ramienka sú typické pre kabelky dizajnové alebo ultra-elegantné. 

damska kabelka

3. Prepracovanie

V tejto sekcii nechajte vyberať svoj charakter. Možno nakoniec zistíte, že ste viac naklonená minimalizmu, ako ste predpokladali. Teda, aspoň čo sa doplnkov týka. Minimalistický dizajn krásne zvýrazní vaše jemné črty a divoký neprehliadnuteľný dizajn kabelky zase podčiarkne vašu neskrotnosť. Avšak o povahe majiteľky povie veľa nielen vonkajší look, ale aj vnútorné prepracovanie kabelky. Ak máte rady poriadok, možno budete preferovať kabelku s viacerými priehradkami a množstvom priečinkov, v ktorých sa budete vedieť vyznať iba vy. Naopak, ak si na poriadok v kabelke nepotrpíte, stavte na kabelku s jednoduchým vnútrom, kde si môžete nahádzať všetky veci do jednej priehradky.

Tak čo, rozhodli ste sa, akou kabelkou potešíte svoj šatník alebo ste si to predsa rozmysleli? V každom prípade si nezabudnite zladiť novú kabelku s ostatnými doplnkami, ako sú kožené peňaženky alebo dámske opasky.