Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Pravá koža a jej spracovanie – CCA, HUNTER, NAPPA

Vedeli ste, že za nápisom pravá koža sa môže skrývať viac významov? Nápis pravá koža na opasku, peňaženke či taške síce oznamuje, že produkt je vyrobený z nefalšovanej kože, no nespomína detailnejšie informácie, a to napríklad, z akého zvieraťa koža pochádza a akým druhom úpravy prešla. V tomto článku by sme radi predstavili tri úpravy, ktoré na našom eshope nájdete najčastejšie, a to sú úpravy Cow Calf Antique (CCA), Hunter a Nappa.

Pravá koža a jej spracovanie

Cow Calf Antique (CCA)

CCA alebo mäkká teľacia koža, je jednou z najdopytovanejších úprav. V ponuke je od samého začiatku a stabilne si drží svoju popularitu. Za to vďačí najmä svojej mäkkej štruktúre, ktorú keď zákazník skúsi, už ju viac nepustí z rúk. Koža v úprave CCA je vhodnou voľbou skôr pre menšie produkty, ako napríklad kožené peňaženky, ale aj pre oblečenie, ktoré je vďaka typickej mäkkosti poddajné. Ďalším dôležitým faktorom spomínanej úpravy je aj jej vizuálny dizajn, takzvaný mramor. Práve fakt, že je koža teľacieho pôvodu, je zodpovedný za akoby mramorový povrch. Na prvý pohľad sa to síce môže zdať ako nedokonalosť, ale to je práve to, čím sa táto úprava odlišuje od tých ostatných.

Hunter

Druhou úpravou v poradí, ktorú by sme radi predstavili, je úprava Hunter. Táto úprava najčastejšie spracováva kožu z kravy, no v niektorých prípadoch sa používa koža z býka, kedy sa však finálny produkt radí do vyššej cenovej kategórie, vďaka svojmu pevnejšiemu povrchu. Na eshope sa označuje ako Buff Hunter. Úprava Hunter je druhou najstaršou v ponuke a doteraz sa teší veľkej obľube. Pre lepšiu predstavu o tom, čo to vlastne je za kožu, je dobré spomenúť semiš. Spôsob jej spracovania je veľmi podobný tomu semišu, no kvalitatívne sa radí na oveľa vyššiu úroveň. Pri procese sa používa viac špeciálneho oleja, ktorý má následne na svedomí typickú „patinu“, ktorá sa vytvára na výrobku pravidelným používaním a neustálym trením. Tak sa olej dostáva na povrch a prirodzene tmaví pôvodnú farbu kože. Typickou súčasťou takýchto kožených výrobkov je povrchová a odtieňová nedokonalosť. Ak hľadáte darček pre niekoho, kto obľubuje rustikálny a prírodný štýl, určite stavte na niektorú z našich kožených Hunter peňaženiek alebo pánskych tašiek.

Nappa

Poslednou úpravou tohto článku je hovädzia koža v úprave Nappa. Svoje meno získala po mieste, kde sa proces tohto spracovania použil prvýkrát, a to v Napa Valley v Kalifornii. Čo sa týka povrchu kože, stojí niekde medzi dvomi predošle spomínanými úpravami. Aj keď je na dotyk mäkká, zachováva si určitú pevnosť, ktorá sa ani používaním úplne nepoddá. Úpravu rozoznáte aj vďaka jej typickému zrnitému povrchu, ktorý sa dosahuje špecifickým procesom spracovania, kedy sa z kože odstraňujú iba chlpy a nijak inak sa nemodifikuje. Okrem toho je tento druh kože najvhodnejší pri výrobe farebných kožených doplnkov, na rozdiel od ostatných spracovaní, kedy je farebné spektrum výrobku veľmi limitované. Presvedčiť sa o tom môžete na našom eshope, kde ponúkame širokú škálu farebných peňaženiek.

Zaujalo vás niektoré z týchto spracovaní kože? Ak áno, môžete prejsť do ponuky kožených peňaženiek, tašiek alebo opaskov a vybrať si tú, ktorá vám pasuje najviac.