Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Koľko opaskov je dobré vlastniť?

Opasky sú neoddeliteľnou súčasťou šatníka každého jedného človeka od najobyčajnejších ľudí až po najznámejšie osobnosti. Týmto článkom by sme chceli poradiť nerozhodným ľudom, ktorí riešia dilemu, a to, koľko opaskov by asi mali vlastniť. Samozrejme, konečné rozhodnutie je na vás, no ak sa necháte inšpirovať našimi dlhoročnými skúsenosťami, budeme iba radi.

Kožené opasky vs umelé opasky

V prvom rade treba poznamenať, že keď napíšeme, že je lepšie zaplatiť o niečo viac za opasok vyrobený z pravej kože, nehovoríme to iba preto, že sme firma zaoberajúca sa predajom koženej galantérie. Hovoríme to najmä z rokov našich vlastných skúseností, ako aj zo skúseností zákazníkov, ktorí v značnej väčšine potvrdia, že kožené opasky sú oveľa výhodnejšou investíciou. Zatiaľ čo umelé opasky po roku popraskajú a povrchový materiál sa olúpe, kvalitné kožené opasky prežijú aj nohavice. Ak sa trafíte do dobrého modelu, môžete ho dokonca nosiť aj ako univerzálny doplnok k elegantnému alebo aj každodennému outfitu.

Každodenné opasky

Tu sa už dostávame k časti, na ktorú ste určite boli všetci zvedaví. Koľko opaskov je teda dobré mať v skrini? Odpoveď znie – koľko len chcete. V každom prípade by však každý jeden z nás mal vlastniť aspoň jeden opasok, a to taký, ktorý budete môcť nosiť k svojim obľúbeným džínsom. Muži nájdu tento typ opaskov na našom eshope pod názvom rifľové opasky. Pánske kožené opasky sú po peňaženkách najpopulárnejším typom doplnku. V ponuke nájdete napríklad opasky s lesklou prackou, ktoré sú považované za o niečo elegantnejšie alebo s matnou prackou, čo je zas decentnejšie riešenie, pokiaľ to nechcete s eleganciou preháňať. Ďalším faktorom, ktorý rozhoduje pri výbere tohto dôležitého doplnku je určite farba tela opasku. Nakoniec budete určite zvažovať či si vybrať hladký alebo prešitý opasok. Tu treba povedať, že prešitie opaskov je kvalitné a nepára sa ani pri každodennom nosení. Nech už si však vyberiete akýkoľvek opasok, dbajte na to, aby ste si ho každý deň obliekali s radosťou. 

Nezabúdame ani na opasky dámske, ktoré takisto nájdete v ponuke, dokonca aj vo viacerých farebných variáciách. Výhodou ženskej módy je to, že je oveľa flexibilnejšia, ako tá mužská, takže ak si žena zvolí tenký opasok, môže ho nosiť aj ku každodenným džínsom. Práve preto v prípade žien už nie je reč o tom, koľko štýlov opaskov je dobré mať, ako skôr o tom, koľko farieb je dobré vlastniť. Tak, ako sme spomínali pri pánoch, aj dámy by mali mať aspoň jeden univerzálny opasok na každý deň, najlepšie taký, ktorý je zladený s obľúbeným outfitom. Ak si však zvolíte hrubší opasok do riflí (4cm), je určite dobré mať po ruke aj opasok tenší (napríklad 2 cm – 3 cm), ktorí by išiel so skôr elegantnejším štýlom oblečenia. Dobrou voľbou pre tenké dámske opasky je určite koňaková farba, ktorá bude vždy kričať „kožený“.

Oblekové opasky

Netreba zabúdať, že aj napriek pandémií sa môžu vyskytnúť nejaké tie slávnostné udalosti, ktoré si vyžadujú formálny dresscode. Zrazu oprášite oblek a zistíte, že aj keď oblek ešte sedí, chýba tam jeden detail – opasok. Oblekové opasky neradno podceňovať práve preto, že sa nenosia každý deň, a teda môže vzniknúť situácia, že na tento malý detail zabudnete a budete ho musieť riešiť na poslednú chvíľu, čo môže mať katastrofálne následky. Preto určite odporúčame ku každodennému opasku aj dobre zladený oblekový opasok. Tu majú zas výhodu muži, pretože stačia jedny topánky a opasok v rovnakej farbe a sú vybavení na veľmi dlhú dobu.

Pre zhrnutie, pánske kožené opasky, ktoré by mali byť súčasťou každého pánskeho šatníka sú dva – rifľový a oblekový opasok a dámy môžu zostať pri jenom univerzálnom opasku alebo staviť na niekoľko farebných variácií.