Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Keď už investovať do peňaženky, ako investovať do tej správnej?

Dokopali ste sa konečne po mesiacoch odkladania do definitívneho rozhodnutia kúpiť si novú peňaženku? Ak ste súhlasne prikývli, už vás čaká len ten „ľahší“ krok – vybrať si tú správnu. Keďže čítate tento článok, je jasné, že ste sa rozhodli pre našu galantériu. A nie nesprávne! Eshop www.mercucio.sk je to najsprávnejšie miesto na výber peňaženky presne podľa vašich predstáv. Takže sa pohodlne usaďte a jednoduchou vylučovacou metódou si zvoľte to, čo vyhovuje najviac.

1. Materiál

Ešte predtým, ako začnete selektovať peňaženky podľa farby alebo tvaru, je dôležité zvážiť aký materiál preferujete. Materiál je jeden z najrozhodujúcejších vlastností, ktoré vysnívaná peňaženka má mať. Je lepšie ušetriť nejaké to euro a kúpiť si peňaženku z plastového alebo látkového materiálu alebo je lepšie trochu zainvestovať a staviť na pravú kožu? Ako kožená galantéria s dlhoročnými skúsenosťami s koženými výrobkami môžeme zaručiť, že kožené výrobky sú v tomto prípade tým najekonomickejším a najekologickejším riešením. Je pravda, že zaplatíte o niečo viac ako pri peňaženke z umelej kože, ale vydrží dokázateľne dlhšie.

2. Úprava kože

Ak ste sa už rozhodli pre peňaženku z kože, je dobré si rozmyslieť,aký typ úpravy vám vyhovuje. Máte radi mäkkú kožu? Alebo preferujete lesklú? Napríklad CCA je typ kože, ktorý je jemný a mäkký na dotyk, typ NAPPA je koža, ktorá má granulovaný povrch, no celkovo je jemná na dotyk. Avšak najobľúbenejšia úprava u pánov je HUNTER. Aj keď sa táto koža častokrát označuje ako brúsená kvôli drsnému povrchu, žiadnou brúsenou úpravou neprechádza. Základom tejto kože je olejovanie, ktoré dodáva peňaženke prirodzený nádych a po obnosení výrazne stmavne, čím sa peňaženka stáva unikátnou.

3. Farba

Často sa stáva, že farba je pri výbere peňaženky silnou podmienkou. Sú dámy, ktoré nedajú na červené peňaženky dopustiť, či už preto, že veria,že v červenej peňaženke sa držia peniaze, alebo sa červená farba proste hodík ich kabelke, nechtom či topánkam. Okrem červených peňaženiek však majú dámy na výber široké spektrum farieb, ako napríklad klasická čierna, jarná zelená alebo elegantná hnedá. V prípade mužov je výber o niečo ľahší, pretože pánske peňaženky ponúkame v klasickej čiernej, elegantnej hnedej a športovej modrej a šedej farbe. Vo všeobecnosti páni preferujú overené farby, to znamená také, ktoré už kedysi nosili.

4. Tvar

Pri výbere vhodného tvaru je najlepšie sa pozrieť na históriu vašich predošlých peňaženiek, pretože práve vďaka tomu viete presne určiť, aký tvar peňaženky vám najlepšie sedí v rukách, a ktorý, naopak, vôbec. Dámska peňaženka na výšku je vhodná najmä pre ženy, ktoré rozmýšľajú prakticky, potrebujú uložiť čo najviac kariet do čo najmenšej peňaženky. Klasická dlhá peňaženka sa páči najmä ženám, ktoré majú veľa miesta v kabelke, preto veľkosť peňaženky až tak neriešia. Ako to už raz bolo spomenuté, v 95%prípadov muži preferujú to, čo majú vyskúšané. To znamená, že peňaženka by mala byť rovnakej farby, tvaru, veľkosti a značky ako tá, ktorú už niekoľko rokov nosia. Ak niekedy pred dvadsiatimi rokmi dostali ležatú čiernu peňaženku so zapínaním, je vysoko pravdepodobné, že takú istú im vo vrecku nájdete aj dnes. 

5. Špeciálne požiadavky

Máte veľa zľavových kariet, bankoviek alebo drobných? Každá peňaženka má svoju špecifickú charakteristiku. Pre ženy, ktoré nosia veľa drobných jednoznačne odporúčame europeňaženku alebo peňaženku s veľkým vonkajším mincovníkom. Milovníčky klubových, vernostných a rôznych zľavových kariet zase ocenia peňaženky s pridaným priestorom na karty. Páni,ktorí nosia veľa bankoviek uprednostnia namiesto peňaženky šikovnú dolárovku so sponou. Peňaženka s vnútorným zapínaním je preferovaná mužmi, ktorí majú veľa kariet a boja sa, že im vypadnú. 
V každom prípade, ako zodpovedná firma určite odporúčame uprednostniť peňaženky s RFID ochranou. Táto špeciálna črta sa neodráža na cene peňaženky a zaručí absolútnu bezpečnosť vašich virtuálnych údajov.

Tak čo? Pomohol vám tento článok priblížiť sak svojej vysnívanej peňaženke?