Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Dámske peňaženky – trendy roku 2023

Móda je živel nespútaný a neuveriteľné premenlivý. Nehovoriac o dámskej móde, ktorá sa mení doslova každý týždeň. Aj v módnom priemysle však existujú míľniky, ktoré významne a viditeľne ovplyvňujú jej vývoj. Jedným takým bola niekoľko dlhých mesiacov trvajúca pandémia, kedy sa najhorúcejším módnym kúskom stali tepláky. Našťastie s ústupom opatrení sme opäť oprášili aj zvyšné časti skrine a tým pádom si aj kožené doplnky vydobyli svoje miesto v praktickom živote.


Ponuka dámskych peňaženiek Mercucio je naozaj široká, no aj napriek tomu ženy nezaprú svoje klasické zmýšľanie a preto veľakrát stavia na istotu. S veľmi užitočnou pomocou moderných technológií sa nám podarilo zostaviť rebríček troch najobľúbenejších modelov prvej polovice roku 2023. Či bude tento trend pokračovať aj v druhej polovici tohto roku je otázne, no určite nie neočakávané, o čom vás určite presvedčí pokračovanie tohto článku.

TOP 3. Jednoduchá a elegantná peňaženka

Prvým zmieneným koženým doplnkom bude dámska peňaženka, ktorej sme zvolili prívlastky jednoduchá a elegantná. A zaslúžene. Tento model patrí medzi dlhé dámske peňaženky, ktoré vďaka svojmu vnútornému rozloženiu nemožno prepchať. 

Peňaženka obsahuje dokopy 8 priehradiek na karty, z ktorých dve môžete použiť na fotky alebo doklady s fotkou. Európskou klasikou je aj priestranné vrecko na mince, ktoré je oddelené na dve časti. Príjemný dojem z peňaženky určite podčiarkuje kovové zdobenie osadené do prednej časti. Nielen podľa nás, ale očividne aj podľa zákazníčok si tento model zaslúži krásne tretie miesto.

Dámske peňaženky – trendy roku 2023

TOP 2. Veľká dámska peňaženka

Či už je to tým, že sa rok konečne preklápa do tej teplejšej časti alebo niečím iným, táto peňaženka v našom rebríčku zaujala druhé miesto. Ak ste čítali naše predošlé blogy, kde sme peňaženky Mercucio popisovali, určite viete, že tento model s pridanou časťou na karty je už dlhoročnou stálicou našej značky. Keď sme praktické členenie skombinovali s krásnym vtlačeným vzorom, stal sa z neho okamžitý hit. 

Túto dámsku peňaženku nájdete v niekoľkých farebných variáciách, no zaručenou jednotkou medzi nimi je klasická červená. A nečudo, červená kvetinková peňaženka sa v rukách elegantnej dámy naozaj vyníma.

Dámske peňaženky – trendy roku 2023

TOP 1. Dámska peňaženka s oddelením na karty

A teraz sa pripravte na zlatého alebo lepšie povedané červeného víťaza nášho mini rebríčka. Najobľúbenejším modelom zo všetkých dámskych peňaženiek Mercucio je zároveň aj najväčší model. Peňaženka sa vyznačuje extra priestorom na karty v celkovom počte 16. Samozrejme, nechýba niekoľko priehradiek na bankovky a veľký mincovník. 

Vzhľadom na jej veľkosť usudzujeme, že je to práve to, čo ženy na peňaženke zaujme. A teda, z niekoľkoročných skúseností v oblasti koženej galantérie vieme dospieť k záveru, že ženy proste milujú veľké peňaženky, zatiaľ čo muži sa snažia nájsť tú najmenšiu a vmestiť do nej aj nemožné. Či je to pravda aj v praxi eshopu sa presvedčíme v ďalšej časti, v ktorej zhrnieme top trendy v pánskej móde.

Dámske peňaženky – trendy roku 2023