Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Ako spoznať kvalitný kožený opasok?

Kožené opasky sú najviac podceňovaným módnym doplnkom moderného módneho priemyslu. Aj keď sa na prvý pohľad zdá ako nenápadný kožený doplnok, skúste ho zo skrine odstrániť a uvidíte, aký rozdiel to urobí. Keďže kožené opasky už spĺňajú viac ako praktickú funkciu, treba dobre zvážiť, aký opasok si vyberiete. Týmto však nemyslíme farbu alebo štýl, ale materiál. Materiál každého dobrého opasku by mal byť hlavne pevný a kvalitný. Je však smutné, že veľa značiek týmto vlastnostiam už nevenuje toľko pozornosti.

Ak sa vám už stalo, že ste si kúpili kožený opasok a po niekoľkých dňoch sa začal lúpať alebo praskať, opasok pravdepodobne nebol skutočne vyrobený z kože. Pri kožených výrobkoch vždy platí pravidlo, že ak je cena príliš nízka, kvalita nebude o nič vyššia. 

Najjednoduchším testom toho, či je opasok z pravej kože, je pozrieť sa na visačku, ktorá by mala zákazníka informovať o tom, či sa jedná o výrobok z kože. Táto visačka by mala znázorňovať znak kože, ktorý pozná už takmer každý. 

Ďalším šikovným trikom je pozrieť sa na štruktúru kože, čo sa však nemusí vzťahovať na všetky typy kože. Typickú nepravidelnú koženú štruktúru nájdete najmä u prírodných druhov kože, ako napríklad koža v úprave HUNTER. Povrch je nepravidelný, niekedy môže mať svetlejšie alebo tmavšie fľaky, čo však nie je chybovosť, práve naopak.

Ak zlyhajú predošlé dva kontrolné testy, môžete skúsiť zapojiť zrakový zmysel ešte raz a preskúmať neupravené kraje, ktoré sú najočividnejšie v dierkach opasku. Kožené opasky, ktorých celistvosť bola narušená, napríklad vytlačením dierky, zvyčajne zanechajú kraje strapaté.

Poslednou radou, ktorú vieme poskytnúť, je odskúšanie pevnosti materiálu. Tento trik však neodporúčame skúšať priamo v obchode, pretože môže poškodiť výrobok. Ak je opasok skutočne kožený, mal by mať neporovnateľne dlhšiu životnosť a takisto by mal zvládnuť aj horšie zaobchádzanie. Opasok z umelej kože je veľmi krehký a ľahko jeho povrch zlomíte, ak ho vystavíte extrémnemu zaobchádzaniu. Táto krehkosť je najviditeľnejšia v okolí dierok, ktoré keď ohnete, povrch praskne. Opasky z pravej kože, naopak, toto ohnutie vydržia a povrch zostane pevný a bez poškodenia.